On przyszedł do nas z gigantyczną nadwagą, ona gigantycznie wycofana…

Hipcia przyjęliśmy 5  maja tego roku do kliniki. Wyniki badań były nienajlepsze, ale być może spowodowane ogromną nadwagą. W najbliższych dniach, po miesięcznym pobycie w hotelu, piesek pojedzie ponownie do kliniki na powtórzenie badań i zadecydujemy co dalej. Niestety na oko nie widać aby schudł co z pewnością spowodowane jest przebywaniem przez większość dnia w maleńkiej klatce (w hoteliku, dla bezpieczeństwa, przy nieobecności opiekunki psy przebywają w boksach, które zresztą bardzo lubią). Rozważamy przeniesienie go do innego hotelu, gdzie będzie miał zapewnione więcej ruchu – bez klatki. Dziś zabraliśmy go na nieco dłuższy spacer. Kolejne będziemy wydłużać, ale musi to następować stopniowo.

Betka przebywa w hoteliku od marca ubiegłego roku. Chciaż zrobiła duże postępy, to niestety wciąż chodzenie na smyczy jest dla niej dużym wyzwaniem. Potrzebuje więcej spacerów z wolontariuszami. Potrzebuje spacerów poza teren hoteliku, nowych wyzwań, aby przygotować ją do adopcji.

Oba pieski po smutnych przejściach, skrzywdzone przez ludzi. Ich przyszłość jest dla nas bardzo ważna. Nie chcemy by życie spędziły w hoteliku.

To nie jedyne psy, które potrzebują socjalizacji i pracy z nimi. Robimy co możemy, jednak jest nas za mało. Twix, Lulek, Sonia, Dixi, Solo, Diego… Amal został już socjalizowany i jest gotowy do adopcji. To nasz wielki sukces.

Poszukujemy wolontariuszy do spacerów.

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.