Dwa koty i dwa problemy…

Ostatnio przybyły do nas dwa prześliczne koty, jednak ich przyszłość jest pod znakiem zapytania.

Kotka Kropka została znaleziona w jednej z podwarszawskich wsi. Zgłoszono ją i od razu pojechała do lecznicy. Po sterylizacji i podstawowych zabiegach weterynaryjnych trafiła do domu tymczasowego.

Jest cudną czarnulką, zdrową, młodą i przemiłą. Głośno mruczy i domaga się pieszczot ale… No właśnie. Test FIV wyszedł pozytywny. Taki kot może trafić tylko do domu z psem, ale nie z innymi kotami. Jest to choroba układu immunologicznego niegroźna dla ludzi i innych zwierząt. Ponieważ zmniejsza odporność zwierzęcia, więc wymaga ono szczególnej troski. Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechce ją przygarnąć zapewnimy pomoc w leczeniu, jeśli taka będzie konieczna. Bo przecież kicia może żyć długie lata w zdrowiu.

Sześciomiesięczny kociak Figaro jest najpiękniejszym kotem na świecie, jednak jego historia spowodowała, że jest bardzo wycofany. Urodził się w podwarszawskiej wsi razem z trojgiem rodzeństwa. Jedno z kociąt  przyjechało do nas wcześniej i od razu znalazło dom. Wszystkie bowiem są niespotykanej urody.

Niestety pozostała trójka została przywieziona kilka miesięcy później. Bez kontaktu z ludźmi kociaki zdziczały… Obecnie Figaro, który jest najbardziej wycofany, przebywa w domu tymczasowym gdzie przechodzi socjalizację. Każdego dnia robi kolejne postępy. Jesteśmy zatem dobrej myśli. Szukamy dla niego domu, który podejmie się opieki nad tym pięknym kociakiem – jeszcze nie wiemy czy to kocurek czy kotka.

Oto czarna Kropka i kolorowy Figaro. Niestety ich życie, chociaż bezpieczne, biegnie w klatkach, czego koty bardzo nie lubią.

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Psiaki z łańcucha proszą o pomoc

Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki dla psiaków z łańcucha - można pomóc klikając w link do zbiórki i robiąc przelew na dowolną kwotę lub wysyłając SMS na numer 72365 o treści S7273 (koszt 2,46 brutto).

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/przytulpsa-psy-z-lancucha